Biografie

Milí fanouškové!

Narodila jsem se v Brně, kde jsem prožila krásných devatenáct let mého života. Když mi bylo pět let, utrpěla jsem při lyžování vážný úraz. Po zdlouhavé hospitalizaci jsem měla veliké přání dostat pejska nebo klavír. Bydleli jsme v centru města, a tak rodiče nepovažovali pejska za nejlepší nápad. Od té doby je klavír mým nejvěrnějším přítelem.

Po studiu na gymnáziu a prvním ročníku Masarykovy univerzity odešla na léto za svým bratrem Pavlem, který studoval ve Washingtonu. Netušila jsem, že ve Spojených státech zůstanu a prožiji tam vzrušujících pět let. Během našeho pobytu v Západní hemisféře jsme společně s bráchou procestovali Ameriku Severní, Střední i Jižní.

Studovala jsem nejprve ve Washingtonu a v New Yorku, odkud jsem se dostala na světové proslulou hudební školu Berklee College of Music v Bostonu. Právě tam se prohloubila má láska k jazzu, skladbě i zpěvu.

Po promoci na Berklee, se historie opakovala. Odjela jsem na návštěvu opět za bráchou. V té době pracoval v Londýně. Nakonec jsem v Anglii zústala tři roky a vrátila do České republiky s jiným příjmením. Vzala jsem si totiž Angličana a žili jsme nejprve v Londýně a později přímo u moře v Brightonu.

Před dvěma lety jsme měli to štěstí, že Pavel, který je nyní i mým manažerem, potkal pana Michala Horáčka a seznámil nás. Pan Horáček si poslechl mou hudbu a dal mi velký prostor jak pro skladbu, tak pro hru na piano a zpěv na svém albu Ohrožený druh, které později získalo ocenení Desku roku a Anděl. Za tuto nedocenitelnou zkušenost jsem Michalu Horáčkovi velmi vděčná.

V současné době koncertuji v rámci turné Ohrožený druh živě, s mým triem Hana Robinson Trio nebo samostatně. Mé koncerty moderuje můj bratr, Pavel Trčala. Naše sourozenecká varietní show" tak kombinuje živou hudbu se zábavnými vstupy reagujícimi na současné dění ve společnosti.

Také připravuji své vlastní album. Na těchto stránkách se o něm dozvíte jako první. Doufám, že se Vám bude líbit.

Vaše HR